- iLH
- Novinky a články
- 6 užitečných tipů pro výběr štítkovače
Popisovače štítků jsou skvělými pomocníky pro tisk odolných plastových štítků o různých rozměrech a barvách. Jejich použití je velmi různorodé, a proto existuje celá řada modelů s částečně odlišnými parametry. Následující seznam shrnuje nejdůležitější z nich, které doporučujeme zvážit při výběru toho pravého štítkovače pro Vás.
Účel použití štítkovače
Před koupí přístroje pro tisk štítků si nejprve ujasněte jaké jsou Vaše potřeby co se týče tisku štítků. Štítkovače jsou obecně vhodné při tisku spíše menších sérií a v případech, kdy je potřeba tisknout štítky různých rozměrů a barev. Pokud je to i Váš případ, pak je štítkovač vhodnou volbou. Plánujete-li však tisknout pouze jeden rozměr štítků a to převážně ve větších sériích, doporučujeme zvážit pořízení stolní termotransferové tiskárny štítků kde jsou levnější náklady na tisk.
Maximální šířka pásky
Různé modely štítkovačů se liší mimo jiné maximální šířkou pásky, kterou jsou schopny potisknout. Je proto dobré zvážit jaké rozměry štítků budete potřebovat, zejména maximální požadované rozměry. Největší možná šířka je 36 mm. Pokud potřebujete větší šířku, je nutné pořídit jiný typ tiskárny. Zároveň však doporučujeme nekupovat štítkovač s příliš velkou šířkou tisku, kterou nevyužijete - platí totiž, že čím větší šířka tisku, tím větší jsou rozměry štítkovače. Opravdu ruční modely, které lze pohodlně držet v jedné ruce, mají zpravidla šířku tisku do 12 mm (např. LP5120), což ve skutečnosti většině uživatelů na běžné štítkování pohodlně stačí.
Konektivita
Budete tisknout jen jednodušší štítky z klávesnice nebo chcete využít i připojení k počítači a využít výhod profesionálního softwaru pro tvorbu štítků? Díky připojení k počítači můžete do štítků vkládat také grafiku, libovolné fonty nebo generovat štítky z textových databází.
Klávesnice
Pokud se rozhodnete pro popisovač s připojením k počítači, zvažte zda potřebujete aby byl vybaven i vlastní klávesnicí. Budete-li tisknout pouze na jednom místě a není potřeba štítkovač přenášet a tisknout v terénu, zpravidla klávesnice není potřeba.
Speciální funkce
Tento bod se týká především uživatelů, kteří plánují popisovat elektroinstalace, rozvaděče a budou tedy tisknout štítky například na vodiče, kabely či jističe. V takovém případě je vhodné zvolit štítkovač s automatickými formáty na takové štítky, což Vám výrazně usnadní a zrychlí práci. Tyto funkce mají štítkovače pro elektrikáře, například Supvan LP-5125.
Rozlišení tisku
Budete tisknout složitější grafiku, loga či drobný text a čárové kódy? Pokud ano, zvolte raději popisovač s vyšším rozlišením 360 dpi.
A na závěr ještě jeden bonusový tip:
Vybírejte dobře, od koho nakoupíte!
Prodejců, kteří nabízí štítkovače, najdete více. Jen velmi málo z nich však štítkovačům opravdu rozumí, umí Vám poradit s výběrem vhodného modelu, poskytnout kvalitní poprodejní servis nebo pomoci s nastavením Vašeho štítkovače. Nakoupit přístroj je jedna věc, ale při tisku štítků můžete narazit na řadu nejasností či problémů. Mít někoho, kdo mi v takové situace obratem pomůže, je k nezaplacení. Budete pak mít čas na svoji vlastní práci (nebo zábavu) namísto toho, abyste studovali návod nebo hledali zdlouhavě řešení na internetu.
Naše společnost byla jedním z prvních kdo u nás v roce 1995 s prodejem štítkovačů začínal a dodnes jsme největším prodejcem štítkovačů v ČR. Kromě výše uvedeného tak pro Vás vždy máme i něco navíc. Třeba prodlouženou 5-ti letou záruku na všechny štítkovače zdarma, kterou Vám nikdo jiný nenabídne.
Na tom, od koho nakoupíte, opravdu záleží!